Autofotka týdne: Po 70 letech se konečně projela ve vysněném Land Roveru

aktualizováno 
Automobilka Land Rover splnila jeden dlouhodobý sen své bývalé zaměstnankyni Dorothy Petersové. Žena před sedmdesáti lety pracovala na vozidle Land Rover první řady s číslem 16. S autem má fotografii, kterou si schovává celý život. Nyní se s ním konečně projela.

Bývalá zaměstnankyně Land Roveru Dorothy Petersová se po sedmdesáti letech znovu projela ve voze první řady, tzv. "číslem 16". | foto: Land Rover

O sedmdesát let zpět v čase se vrátila Dorothy Petersová, když usedala do vozu Land Rover s číslem 16. Kdysi se v továrně Lode Lane podílela na jeho výrobě. U auta se také nechala vyfotografovat, nyní se s veteránem konečně projela. Tak, jak si celý život přála.

Dojemný okamžik se udál v létě na Land Rover Festu, kde tato ikonická značka slavila své sedmdesátiny, vlastně díky náhodnému setkání. To zorganizoval Mike Bishop, odborník na Land Rover Classic Reborn a dědictví celé značky.

Všiml si staré fotografie, na níž Dorothy pózuje vedle vozu, který si nedávno pořídil. Právě v tomto okamžiku se tým Land Roveru rozhodl, že pro Dorothy připraví nezapomenutelné překvapení.

„V průběhu Land Rover Festu jsem měl štěstí promluvit si s mnoha nadšenci a bývalými zaměstnanci. Když mě oslovila velmi půvabná dáma s několika snímky z jejího života v Solihullu, neměl jsem tušení, že nás propojí zvláštní spojení s číslem 16. Její nadšení pro firmu a toto vozidlo bylo obrovské. Stejně jako její překvapení, když zjistila, že teď toto auto vlastním. Okamžitě jsem věděl, že se v něm musí projet,“ řekl Mike.

Dorothy a Land Rover

Solihullská rodačka Dorothy nastoupila do servisního oddělení továrny Lode Lane v červnu 1946 ve svých patnácti letech: Právě zde se vyráběla první řada modelů značky Land Rover.

V červnu loňského roku Dorothy vyrazila na oslavu 70. výročí Land Roveru v Solihullu a vzala s sebou album s fotografiemi z časů, kdy v závodě pracovala. Nemohla tušit, že jedna fotka z tohoto alba spustí sérii událostí, která povede až k jízdě s tímto výjimečným Land Roverem s číslem 16.

Během následujících týdnů pak tým Land Roveru a Dorothina dcera organizovali den plný překvapení. Dorothy přivedli zpátky do jejího rodného Solihullu a ukázali jí vůz, vedle něhož pózovala před sedmdesáti lety.

„Nemohla jsem uvěřit reakcím na mé fotografie, kterých se mi dostalo na solihullském festivalu. Neměla jsem tušení, že by mě díky krátkému rozhovoru někdo mohl vzít na cestu lemovanou vzpomínkami a úžasnou terénní projížďku,“ svěřila se Dorothy.

Den s dcerou a vnučkami si Dorothy užila naplno a byl pro ni krásným překvapením. „Vidět, jak se továrna za ta léta změnila, bylo velmi zvláštní. Všechno mi to připadalo jako sen, nikdy na to nezapomenu,“ dodala.

Fotogalerie

Tým Land Roveru celou projížďku i Dorothin den natáčel, díky tomu si pak mohla užít ještě jedno překvapení: film z jejího výletu se promítal v domově důchodců, kde Dorothy nyní žije a kde se o radost mohla podělit i se svými přáteli.

Land Rover Fest v Solihullu byl jedním z řady událostí připomínajících sedmdesát let od prvního představení Land Roveru na autosalonu v Amsterodamu v roce 1948. O události jsme psali zde

Land Rover toto jubileum oslavil mimo jiné zvláštním televizním vysíláním, organizací rekordních konvojů či výstavou v londýnském muzeu designu.

V Solihullu, kde se Dorothy projely v ikonickém modelu číslo 16, leží továrna Land Roveru Lode Lane.

V Solihullu, kde se Dorothy projely v ikonickém modelu číslo 16, leží továrna Land Roveru Lode Lane.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

89. ročník ženevského autosalonu se koná od 7. do 17. 3. 2019 ve veletržním komplexu Palexpo ve Švýcarsku. Škoda představí novinky Scala, Kamiq a nový koncept elektromobilu Vision iV. Na letošním ročníku budou chybět expozice Volva, Fordu a britské automobilky Jaguar Land Rover. 

Nejčtenější

Chystá se past na vjezdu do Prahy: neznačená padesátka od severu

Ilustrační snímek

Budete-li v blízké budoucnosti přijíždět do Prahy od D8 směrem k tunelovému komplexu Blanka, s největší...

Blackout v zájmu elektromobility. Kolik aut zvládne nabít rozvodná síť?

Závod elektromobilů Wave 2017

Budování a rozšiřování elektromobility musí být možné nejen z politického, ale i z technického hlediska. Hrozí v...

Nová tesla je venku. Elon Musk představil levnější SUV, Model Y

Tesla Model Y se premiérově představuje v kalifornském Hawthorne.

Tesla začne svůj nový Model Y prodávat v roce 2021, řekl při jeho představení šéf automobilky Elon Musk. Dojezd malého...

Tichá hrozba. Elektromobily budou muset povinně vydávat hluk

Model X od Tesly

Jsou zelené, čisté a tiché. Tak vypadá ideální představa o elektromobilech. Že jsou ekologické, jen pokud se domníváme,...

Vykuchaným filtrem pevných částic zabíjíte i sami sebe, prokázal test

Měření emisí u vozu s odstraněným filtrem pevných částic

Desetitisíce aut s vykuchaným nebo poškozeným filtrem pevných částic neotravují jen okolí, ale také vlastní posádku....

Další z rubriky

Bentley slaví stovku. Nejrychlejší náklaďáky na světě sází na objem

Posádka Elliot Dale a Richard Porter s automoblem Bentley Derby z roku 1935 na rychlostní zkoušce v areálu zemědělského družstva ve Svatém Janu nad Malší na Českobudějovicku.

Za vznikem výrobce luxusních vozů Bentley stál britský průkopník automobilismu a konstruktér motorů Walter Owen...

Autofotka týdne: Munzarova mistrovská tatrovka osiřela

Tatra 602 Tatraplan Sport V8 Luďka Munzara

Ve věku 85 let zemřel Luděk Munzar. Známý herec a dabér Paula Newmanna se proslavil také jako automobilový závodník. V...

Analýza trhu ojetin: mladá auta čeká zdražení

Ilustrační snímek

Ojeté vozy do tří let stáří čeká zdražení. Důvodem je omezení nabídky krátkodobého operativního leasingu i růst cen...

Najdete na iDNES.cz