Autofotka týdne: Po 70 letech se konečně projela ve vysněném Land Roveru

aktualizováno 
Automobilka Land Rover splnila jeden dlouhodobý sen své bývalé zaměstnankyni Dorothy Petersové. Žena před sedmdesáti lety pracovala na vozidle Land Rover první řady s číslem 16. S autem má fotografii, kterou si schovává celý život. Nyní se s ním konečně projela.

Bývalá zaměstnankyně Land Roveru Dorothy Petersová se po sedmdesáti letech znovu projela ve voze první řady, tzv. "číslem 16". | foto: Land Rover

O sedmdesát let zpět v čase se vrátila Dorothy Petersová, když usedala do vozu Land Rover s číslem 16. Kdysi se v továrně Lode Lane podílela na jeho výrobě. U auta se také nechala vyfotografovat, nyní se s veteránem konečně projela. Tak, jak si celý život přála.

Dojemný okamžik se udál v létě na Land Rover Festu, kde tato ikonická značka slavila své sedmdesátiny, vlastně díky náhodnému setkání. To zorganizoval Mike Bishop, odborník na Land Rover Classic Reborn a dědictví celé značky.

Všiml si staré fotografie, na níž Dorothy pózuje vedle vozu, který si nedávno pořídil. Právě v tomto okamžiku se tým Land Roveru rozhodl, že pro Dorothy připraví nezapomenutelné překvapení.

„V průběhu Land Rover Festu jsem měl štěstí promluvit si s mnoha nadšenci a bývalými zaměstnanci. Když mě oslovila velmi půvabná dáma s několika snímky z jejího života v Solihullu, neměl jsem tušení, že nás propojí zvláštní spojení s číslem 16. Její nadšení pro firmu a toto vozidlo bylo obrovské. Stejně jako její překvapení, když zjistila, že teď toto auto vlastním. Okamžitě jsem věděl, že se v něm musí projet,“ řekl Mike.

Dorothy a Land Rover

Solihullská rodačka Dorothy nastoupila do servisního oddělení továrny Lode Lane v červnu 1946 ve svých patnácti letech: Právě zde se vyráběla první řada modelů značky Land Rover.

V červnu loňského roku Dorothy vyrazila na oslavu 70. výročí Land Roveru v Solihullu a vzala s sebou album s fotografiemi z časů, kdy v závodě pracovala. Nemohla tušit, že jedna fotka z tohoto alba spustí sérii událostí, která povede až k jízdě s tímto výjimečným Land Roverem s číslem 16.

Během následujících týdnů pak tým Land Roveru a Dorothina dcera organizovali den plný překvapení. Dorothy přivedli zpátky do jejího rodného Solihullu a ukázali jí vůz, vedle něhož pózovala před sedmdesáti lety.

„Nemohla jsem uvěřit reakcím na mé fotografie, kterých se mi dostalo na solihullském festivalu. Neměla jsem tušení, že by mě díky krátkému rozhovoru někdo mohl vzít na cestu lemovanou vzpomínkami a úžasnou terénní projížďku,“ svěřila se Dorothy.

Den s dcerou a vnučkami si Dorothy užila naplno a byl pro ni krásným překvapením. „Vidět, jak se továrna za ta léta změnila, bylo velmi zvláštní. Všechno mi to připadalo jako sen, nikdy na to nezapomenu,“ dodala.

Fotogalerie

Tým Land Roveru celou projížďku i Dorothin den natáčel, díky tomu si pak mohla užít ještě jedno překvapení: film z jejího výletu se promítal v domově důchodců, kde Dorothy nyní žije a kde se o radost mohla podělit i se svými přáteli.

Land Rover Fest v Solihullu byl jedním z řady událostí připomínajících sedmdesát let od prvního představení Land Roveru na autosalonu v Amsterodamu v roce 1948. O události jsme psali zde

Land Rover toto jubileum oslavil mimo jiné zvláštním televizním vysíláním, organizací rekordních konvojů či výstavou v londýnském muzeu designu.

V Solihullu, kde se Dorothy projely v ikonickém modelu číslo 16, leží továrna Land Roveru Lode Lane.

V Solihullu, kde se Dorothy projely v ikonickém modelu číslo 16, leží továrna Land Roveru Lode Lane.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Nejčtenější

ANALÝZA: Auta zdraží, hrozí kolaps trhu. Poděkujte Bruselu

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Volkswagen řekl, co se ostatní bojí říct nahlas: Kvůli přísnějším limitům CO2 auta výrazně podraží. Automobilky jsou...

Scala startuje na 370 tisících. Škoda chce Čechům nabídnout bohatou výbavu

Škoda Scala

Škoda v pátek startuje prodej svého nového vozu. Základní provedení modelu Scala s benzinovým agregátem 1,0 TSI/70 kW s...

Rodinný ideál: módní SUV a praktické MPV v jednom balení

Peugeot Rifter

V katalogu a asi i v prodejně vám budou tvrdit něco jiného, ale SUV opravdu není to nepraktičtější auto pro rodinu. Nad...

První ochutnávka nové škodovky, premiéra bude v březnu v Ženevě

Silueta nového crossoveru značky Škoda

Česká značka uveřejnila první obrázek nového modelu, který doplní nabídku vozů kategorie SUV po modelech Kodiaq a...

Velké ambice, žádné zkušenosti. Nové automobilky chtějí porazit Teslu

Rimac Concept One

Jsou početné, ambiciózní, průbojné, štědře podporované a většinou čínské. Mluvíme o start-upových automobilkách...

Další z rubriky

Nejslavnější české auto. Rychlá tatra vozila celebrity i zlé estébáky

Tatra 87, rok výroby 1940

Nejslavnějším československým osobním automobilem je aerodynamická Tatra 87 určená původně pro vyšší klientelu. Za...

Autofotka týdne: Metro bylo nejnebezpečnější auto všech dob

Rover 100 při crashtestu

Nic neilustruje úpadek britského automobilového průmyslu lépe než osmnáctiletá kariéra Austinu Metro, později...

Rok 1968 byl pro Mercedes přelomový. Žralok vozil do pivovaru dělníka Havla

Mercedes Benz 240D 3.0

Osmašedesátý rok minulého století zaznamenal nejen politický var, ale také významnou změnu na automobilovém trhu....

Najdete na iDNES.cz