Autofotka týdne: Po 70 letech se konečně projela ve vysněném Land Roveru

aktualizováno 
Automobilka Land Rover splnila jeden dlouhodobý sen své bývalé zaměstnankyni Dorothy Petersové. Žena před sedmdesáti lety pracovala na vozidle Land Rover první řady s číslem 16. S autem má fotografii, kterou si schovává celý život. Nyní se s ním konečně projela.

Bývalá zaměstnankyně Land Roveru Dorothy Petersová se po sedmdesáti letech znovu projela ve voze první řady, tzv. "číslem 16". | foto: Land Rover

O sedmdesát let zpět v čase se vrátila Dorothy Petersová, když usedala do vozu Land Rover s číslem 16. Kdysi se v továrně Lode Lane podílela na jeho výrobě. U auta se také nechala vyfotografovat, nyní se s veteránem konečně projela. Tak, jak si celý život přála.

Dojemný okamžik se udál v létě na Land Rover Festu, kde tato ikonická značka slavila své sedmdesátiny, vlastně díky náhodnému setkání. To zorganizoval Mike Bishop, odborník na Land Rover Classic Reborn a dědictví celé značky.

Všiml si staré fotografie, na níž Dorothy pózuje vedle vozu, který si nedávno pořídil. Právě v tomto okamžiku se tým Land Roveru rozhodl, že pro Dorothy připraví nezapomenutelné překvapení.

„V průběhu Land Rover Festu jsem měl štěstí promluvit si s mnoha nadšenci a bývalými zaměstnanci. Když mě oslovila velmi půvabná dáma s několika snímky z jejího života v Solihullu, neměl jsem tušení, že nás propojí zvláštní spojení s číslem 16. Její nadšení pro firmu a toto vozidlo bylo obrovské. Stejně jako její překvapení, když zjistila, že teď toto auto vlastním. Okamžitě jsem věděl, že se v něm musí projet,“ řekl Mike.

Dorothy a Land Rover

Solihullská rodačka Dorothy nastoupila do servisního oddělení továrny Lode Lane v červnu 1946 ve svých patnácti letech: Právě zde se vyráběla první řada modelů značky Land Rover.

V červnu loňského roku Dorothy vyrazila na oslavu 70. výročí Land Roveru v Solihullu a vzala s sebou album s fotografiemi z časů, kdy v závodě pracovala. Nemohla tušit, že jedna fotka z tohoto alba spustí sérii událostí, která povede až k jízdě s tímto výjimečným Land Roverem s číslem 16.

Během následujících týdnů pak tým Land Roveru a Dorothina dcera organizovali den plný překvapení. Dorothy přivedli zpátky do jejího rodného Solihullu a ukázali jí vůz, vedle něhož pózovala před sedmdesáti lety.

„Nemohla jsem uvěřit reakcím na mé fotografie, kterých se mi dostalo na solihullském festivalu. Neměla jsem tušení, že by mě díky krátkému rozhovoru někdo mohl vzít na cestu lemovanou vzpomínkami a úžasnou terénní projížďku,“ svěřila se Dorothy.

Den s dcerou a vnučkami si Dorothy užila naplno a byl pro ni krásným překvapením. „Vidět, jak se továrna za ta léta změnila, bylo velmi zvláštní. Všechno mi to připadalo jako sen, nikdy na to nezapomenu,“ dodala.

Fotogalerie

Tým Land Roveru celou projížďku i Dorothin den natáčel, díky tomu si pak mohla užít ještě jedno překvapení: film z jejího výletu se promítal v domově důchodců, kde Dorothy nyní žije a kde se o radost mohla podělit i se svými přáteli.

Land Rover Fest v Solihullu byl jedním z řady událostí připomínajících sedmdesát let od prvního představení Land Roveru na autosalonu v Amsterodamu v roce 1948. O události jsme psali zde

Land Rover toto jubileum oslavil mimo jiné zvláštním televizním vysíláním, organizací rekordních konvojů či výstavou v londýnském muzeu designu.

V Solihullu, kde se Dorothy projely v ikonickém modelu číslo 16, leží továrna Land Roveru Lode Lane.

V Solihullu, kde se Dorothy projely v ikonickém modelu číslo 16, leží továrna Land Roveru Lode Lane.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Dakar 2019

Rallye Dakar 2019 probíhá 7. - 17. ledna. Letošní 41. ročník se pořádá výhradně na území Peru. Trasa Rallye Dakar 2019 je rozdělena na 10 etap s celkovou délkou přes 5500 km. Z toho sedm etap se pojede na písku.

Nadcházející etapy:
15. 1. (San Juan - Pisco )
16. 1. (Pisco)
17. 1. (Pisco - Lima)

Na start letos Dakar přilákal i 26 Čechů. Mezi nimi jsou: Aleš Loprais, Martin Kolomý, Martin Prokop, Martin Macík. Kompletní seznam českých jezdců a přehled etap pro Dakar 2019 najdete zde

Nejčtenější

ANALÝZA: Auta zdraží, hrozí kolaps trhu. Poděkujte Bruselu

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Volkswagen řekl, co se ostatní bojí říct nahlas: Kvůli přísnějším limitům CO2 auta výrazně podraží. Automobilky jsou...

Autoklíče z Frenštátu dobývají celý svět, při vývoji je házejí z okna

Továrna dodavatele pro autoprůmysl Continental ve Frenštátu pod Radhoštěm

Asi ho máte v kapse kalhot, nebo pohozený někde v tašce či kabelce - klíč od auta. Najděte ho a držte při čtení v ruce,...

Bodový systém funguje, chceme ho zpřísnit, říká šéf dopravní policie

Zakladatel Českého sdružení dopravních nehod Stanislav Vondruška (vlevo) a šéf...

V uplynulém roce při dopravních nehodách v Česku zemřelo nejvíce lidí za poslední tři roky. Situaci na silnicích...

První ochutnávka nové škodovky, premiéra bude v březnu v Ženevě

Silueta nového crossoveru značky Škoda

Česká značka uveřejnila první obrázek nového modelu, který doplní nabídku vozů kategorie SUV po modelech Kodiaq a...

S revolvery na roboauta a blokování nabíječek. Tak Američané brání pokroku

Chrysler Pacifica jako testovací prototyp autonomního vozu společnosti Waymo,...

Na doby první průmyslové revoluce, kdy dělníci rozbíjeli stroje, protože se báli, že jim seberou práci, začínají...

Další z rubriky

Kočkolapy mají narozeniny: nejkrásnější kupé jsou dnes za dva platy

Fiat Coupé

Kupé, to je dnes automobilový druh na vymření. Praktičnost ani outdoorové kvality vlastní dnes módním SUV u nich...

Peugeot 407: francouzský hezoun je tajný tip na zajímavou ojetinu

Peugeot 407

Francouzský švihák dodnes neztratil šmrnc. Dnes k tomu navíc jako ojetý láká skvělými cenami. Prostorem v kabině...

Japonský Nissan slaví 85 let, trápí ho obvinění Carlose Ghosna

Datsun 240Z a Nissan 350Z

V historii Nissanu založeného před 85 lety, 26. prosince 1933, je mnoho zajímavých modelů, kromě kultovních sportovních...

Najdete na iDNES.cz