Kosované tak slaví vůbec první vítězství v kvalifikačním zápase ve své historii. V jejich premiérovém cyklu o postup na velký turnaj, světový šampionát 2018, vybojovali jen jednu remízu, k tomu přidali devět proher. Tentokrát to vyšlo, triumf se ale nerodil lehce. Na gól Rashici, jenž se trefil i v pátek při remíze s Černou Horou (1:1), odpovědělo Bulharsko dvěma zásahy.
Hosté vyrovnali zásluhou přesného zakončení Vedata Muriqiho a dokonce se radovali z vedení, jenže gól neplatil kvůli ofsajdu. Ve třetí nastavené minutě ovšem přišla branka regulérní, vítězná. Opět u toho byl Rashica, který posadil centr na hlavu Elbasana Rashaniho, načež kosovská lavička vybuchla radostí.
Utkání však narušily nepokoje na tribunách, které musela řešit pořadatelská služba. Bulhaři po prohře klesli na poslední příčku skupiny, ze čtyř duelů získali jen dva body.
Mnohem lépe jsou na tom Španělé. I díky dvěma proměněným pokutovým kopům porazili Švédsko 3:0 a zůstávají na čele skupiny F bez ztráty bodu. Bezchybní jsou také Poláci, i jim pomohla penalta k výhře 4:0 nad Izraelem.
Aspoň trochu se zmátořili Srbové, kteří si poměrně jednoznačně poradili s Litvou, rychle nastříleli tři góly a po slabém vstupu do kvalifikační skupiny B se dotáhli na druhé Lucembursko. Za suverénní Ukrajinou ale zaostávají o šest bodů.
Skupina A
T. Vaclík - P. Kadeřábek, O. Čelůstka, M. Suchý, F. Novák - L. Masopust (39. J. Kopic), T. Souček, A. Král, D. Pavelka, J. Jankto (74. L. Krejčí) - P. Schick (88. L. Kozák)
M. Mijatovič - A. Marušič (60. M. Jankovič), I. Vujačič, B. Kopitovič, R. Radunovič - M. Vešovič, N. Kosovič, M. Bakič, N. Vukčevič (67. V. Savičevič), V. Jovovič - S. Mugoša (84. F. Bečiraj)
M. Sadílek, L. Kozák, M. Vydra, L. Krejčí, T. Kalas, J. Kopic, V. Coufal, J. Bořil, O. Kolář, T. Koubek, J. Brabec, M. Doležal
M. Jankovič, V. Savičevič, F. Bečiraj, D. Petkovič, D. Ljuljanovič, Ž. Tomaševič, A. Boljevič, S. Hakšabanovič, S. Lončar, D. Hočko, D. Lagator, A. Ščekič
Rozhodčí: V. Bezborodov - V. Dančenko, M. Gavrilin
Počet diváků: 11 565 (92 % z kapacity 12 541)
Přejít na on-line reportáž43. I. Popov
55. K. Dimitrov
14. Rašica
64. Muriqi
90+3. Rašani
Mihajlov – Nedjalkov, Goranov, Božikov (46. K. Dimitrov), S. Popov – Despodov, Nedělev (70. G. Ilijev), Kostadinov, G. Ivanov – Isa (79. Čunčukov), I. Popov.
Muric – Kololli, Aliti, Rrahmani, Vojvoda (62. Hadergjonaj) – Voca (62. Raskaj), Halimi – Rašica, Celina, Žhegrova (76. Rašani) – Muriqi.
P. Ilijev, Ch. Ivanov – K. Dimitrov, Genev, Čunčukov, G. Ilijev, S. Ivanov, Karabeljov, Malinov, Minčev, Sarmov, Stojanov.
Bekaj, Ujkani – Hadergjonaj, Hasani, H. Kryeziu, Nuhiu, Paqarada, Rašani, Raskaj.
85. Kostadinov
78. Halimi
Rozhodčí: Kristoffersen M. (DEN)
Skupina A
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anglie | 2 | 2 | 0 | 0 | 10:1 | 6 |
2. | ČR | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:6 | 6 |
3. | Kosovo | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:4 | 5 |
4. | Bulharsko | 4 | 0 | 2 | 2 | 5:7 | 2 |
5. | Černá Hora | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:10 | 2 |
Skupina B
6. Jaremčuk
Pjatov (C) – O. Karavajev, Kryvcov, Matvijenko, Mykolenko – Stěpaněnko, Malinovskyj – Cygankov (88. Sobol), Zinčenko, Konopljanka (80. Kovalenko) – Jaremčuk.
Moris – Chanot, Martins Pereira, Gerson – Jans (C), O. Thill (77. Turpel), V. Thill, Barreiro, da Graça – Rodrigues, da Mota (52. Bensi).
Lunin, Pankiv – Bezus, Burda, Kovalenko, V. Kravec, Marlos, Šaparenko, Šepeljev, Šved, Sobol, Plastun.
Kips, Schon – Bensi, Holtz, Jänisch, Mahmutović, Malget, Selimovic, Sinani, Skenderovic, Turpel.
56. Mykolenko, 67. O. Karavajev, 81. Zinčenko
29. O. Thill, 30. da Mota, 51. Rodrigues, 90+4. V. Thill
Rozhodčí: Kralović – Štrbo, Weiss (všichni SVK)
20. A. Mitrović
34. A. Mitrović
35. Jović
90+2. Ljajić
71. Novikovas
Dmitrović – Antonio Rukavina, Milenković, Spajić, Maksimović – A. Mitrović, Tadić (81. Ljajić) – Kolarov (C), Kostić (71. A. Živković), Jović (88. Katai) – Lukić.
Bartkus – L. Klimavičius, Palionis, Andriuškevičius – Jankauskas (46. Chvedukas), Šimkus, Laukžemis (77. Valskis), Novikovas – Slivka, Černych (C) (69. Petravičius), Baravykas.
P. Rajković, Vasiljević – Miletić, A. Živković, Prijović, S. Mitrović, Gaćinović, Katai, Fejsa, Mladenović, Lazović, Ljajić.
Švedkauskas, Adamonis – Chvedukas, D. Kazlauskas, Golubickas, Girdvainis, Slavickas, Petravičius, Valskis.
71. A. Mitrović
40. Novikovas, 59. Šimkus
Rozhodčí: A. Jaccottet – V. Jobin, R. Zeder (všichni SUI)
Skupina B
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Ukrajina | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:1 | 10 |
2. | Lucembursko | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:5 | 4 |
3. | Srbsko | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:7 | 4 |
4. | Portugalsko | 2 | 0 | 2 | 0 | 1:1 | 2 |
5. | Litva | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:7 | 1 |
Skupina D
Skupina D
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Irsko | 4 | 3 | 1 | 0 | 5:1 | 10 |
2. | Dánsko | 3 | 1 | 2 | 0 | 9:5 | 5 |
3. | Švýcarsko | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:3 | 4 |
4. | Gruzie | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:8 | 3 |
5. | Gibraltar | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:6 | 0 |
Skupina F
64. Ramos
85. Morata
87. Oyarzabal
Arrizabalaga – Carvajal, Ramos (C), I. Martínez (88. D. Llorente), Alba – Parejo, Busquets, Ruiz – Asensio (65. Morata), Rodrigo (72. Oyarzabal), Isco.
Olsen – Lustig, P. Jansson, Helander, Augustinsson – Forsberg, Seb. Larsson (82. Isak), Ekdal (C) (86. K. Olsson), Claesson (27. Johansson) – Quaison, Berg.
de Gea, Pau López – D. Llorente, Hermoso, Morata, Roberto, Oyarzabal, Gayá, Rodri, Aspas, Cazorla, Navas.
Johnsson, Nordfeldt – Karlsson, Johansson, Guidetti, Svensson, Hult, Isak, Krafth, Andersson, K. Olsson, Durmaz.
24. Alba
Rozhodčí: Collum – McGeachie, Stewart (všichni Skotsko)
7. Puşcaş
29. Puşcaş
34. Chipciu
90+1. Man
Bonello – Z. Muscat, Agius (C), S. Borg, Zerafa – R. Muscat, P. Fenech (59. Grech), Mbong, Corbolan (84. Montebello) – Effiong, Gambin (67. Mifsud).
Tătăruşanu (C) – Chipciu, Benzar, Nedelcearu (35. Săpunaru), Bancu – Hagi, Marin, T. Baluța, Maxim (75. Rotariu) – Puşcaş, Keșerü (65. Man).
Haber, Hogg – T. Caruana, Grech, Apap, Kristensen, Mintoff, Mifsud, Montebello, Nwoko, D. Vella, Xuereb.
Radu, Lung – Anton, Stanciu, Deac, Grozav, Man, Nistor, Rotariu, Săpunaru, Tucudean, Tosca.
61. S. Borg
45+2. Chipciu
81. Chipciu
49. Johnsen
83. Johnsen
Gestsson – Rólantsson, Gregersen (C), Faerö, V. Davidsen – Hansson, Baldvinsson, B. Olsen – Vatnhamar (69. Frederiksberg), K. Olsen (89. Johannesen), R. Joensen (84. Vatnsdal).
André Hansen – Elabdellaoui (C), Nordtveit, Ajer, Aleesami – Ödegaard, S. Berge, Selnaes (81. Midtsjö), Henriksen (72. Johansen) – Johnsen, T. Elyounoussi (58. Kamara).
K. Hansen, K. Joensen – Egilsson, Bartalsstovu, M. Olsen, Eriksen, Frederiksberg, Vatnsdal, Johannesen, Bjartalid, Andreasen.
Rossbach, Grytebust – S. Strandberg, Rosted, J. King, Johansen, Kamara, M. Elyounoussi, Midtsjö, J. Svensson, Meling, Möller Daehli.
62. Baldvinsson, 88. Rólantsson
Rozhodčí: Rumšas – Radius, Snarskis (LTU)
Skupina F
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Španělsko | 4 | 4 | 0 | 0 | 11:2 | 12 |
2. | Rumunsko | 4 | 2 | 1 | 1 | 11:5 | 7 |
3. | Švédsko | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:7 | 7 |
4. | Norsko | 4 | 1 | 2 | 1 | 8:7 | 5 |
5. | Malta | 4 | 1 | 0 | 3 | 2:10 | 3 |
6. | Faerské ostrovy | 4 | 0 | 0 | 4 | 3:12 | 0 |
Skupina G
35. K. Piątek
56. Lewandowski
58. Grosicki
84. Kądzior
Fabiański – Kędziora, Bednarek, Glik, Bereszyński – P. Zieliński, Klich (75. Góralski), Krychowiak, Grosicki (77. Kądzior) – K. Piątek (73. Milik), Lewandowski (C).
Harush – Dasa, Taha, Yeini, Ben Harush – N. Bitton (82. Elhamed), B. Natcho (C), Kayal (57. Cohen) – Dor Peretz – Solomon (72. Saba), Zahavi.
Skorupski, Gikiewicz – Cionek, Frankowski, Góralski, Jędrzejczyk, Kądzior, Linetty, Milik, Pazdan, Rybus, Szymański.
Jarafi, Marciano – Elhamed, Cohen, Cohen, Dgani, Habshi, Glazer, Almog, Saba, Sahar, Tawatha.
26. Krychowiak
40. Zahavi, 45+2. B. Natcho
Rozhodčí: Stieler – Pickel, Achmüller (všichni Německo)
24. Črnigoj
27. Črnigoj
29. Iličić
44. Iličić
47. Zajc
Šteinbors – Solovjovs, Dubra (C), Maksimenko (16. Jagodinskis), Ošs, Savaļnieks – Kamešs, Tobers (69. Rugins), Laizāns – Rakels (78. Ontužāns), Gutkovskis.
Oblak – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Jokić (C) – Zajc (63. Bijol), Popovič (77. Zahovič), Kurtić – Črnigoj (83. Majer), Berić, Iličić.
Vaņins, Ikstens – Rugins, Ontužāns, Šabala, Karašausks, Jurkovskis, Ciganiks, Černomordijs, Ķigurs, Jagodinskis, Uldriķis.
Belec, Vidmar – Andraž Struna, Balkovec, Blažič, Bijol, Zahovič, Bohar, Majer, Stankovič, Mitrović, Mlakar.
29. Tobers, 35. Kamešs
41. Jokić
Rozhodčí: Kevin Clancy – Jordan Stokoe, Daniel McFarlane (všichni Skotsko)
Počet diváků: 4 011
18. Hinteregger (vla.)
39. Lazaro
62. Arnautović
82. Arnautović
86. Laimer
Dimitrievski – Ristovski, Bejtullai, Velkoski, Alioski – Nikolov (67. Hasani), E. Bardhi, A. Ademi, Elmas (55. Ristevski) – Pandev (C), Nestorovski (56. Radeski).
Lindner – Lainer, Dragović (46. S. Posch), Hinteregger, Ulmer – Ilsanker – Laimer, Schlager – Lazaro, Arnautović (C) (88. Burgstaller), Sabitzer (90+2. Schaub).
Ilijev, Šiškovski – Toševski, Zajkov, Radeski, Trajkovski, Hasani, Markoski, Velkoski, Čurlinov, Ristevski.
Pervan, Stankovic – S. Posch, Schaub, Gregoritsch, Vallci, Lienhart, Žulj, Kainz, Burgstaller, Onisiwo.
27. Elmas, 61. Bejtullai, 76. Velkoski, 84. E. Bardhi
Rozhodčí: Jeskov – Mosjakin, Safjan (všichni Rusko)
Skupina F
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Polsko | 4 | 4 | 0 | 0 | 8:0 | 12 |
2. | Izrael | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:7 | 7 |
3. | Rakousko | 4 | 2 | 0 | 2 | 7:6 | 6 |
4. | Slovinsko | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:3 | 5 |
5. | Sev. Makedonie | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | 4 |
6. | Lotyšsko | 4 | 0 | 0 | 4 | 1:13 | 0 |